Brabrand Idrætsforening

Instruktører - B&U


Siden er under opbygning

Alice Grum Schwensen

Instruktør på Mix-spring

Ann Windfeldt Thorsen

Instruktør på Next Step og Step it up

Beyza Øzer

Instruktør på Mix-spring

Filippa Jentoft Funk

Instruktør på Store Mixfræs, 5-6 år

Helene Windfeld-Petersen

Instruktør på All Starz, 0.-4. klasse

Ivy Bjarnskov Grønne

Instruktør på Forældre-barn 2

Janemaria Liliane Nørgaard

Instruktør på Forældre-barn og Mixfræs

Juliane Pilegaaard Jessen

Instruktør på Spilopper og Store Spilopper

Line Bering Larsen

Instruktør på Forældre-barn 2

Majbrith Frøsig Christensen

Instruktør på Next Step og Step it up

Martin Kring Maintz Andersen

Instruktør på Forældre-barn 2

Nikoline Friis Jensen

Instruktør på Mix-spring

Sofie Christensen

Instruktør på Mix-spring

Thomas Overgaard Jørgensen

Instruktør på Forældre-barn med ekstra fart og Mix-spring

Hjælpeinstruktører

Alberte Friis Jensen

Hjælpeinsruktør på Mix-spring 4.-7. klasse øvet

Ane Fruelund Forsberg

Hjælpeinstruktør på Mix-spring 4.-7. klasse, tirsdag og torsdag

Asta Møller Palner

Hjælpeinstruktør

Carl Ruge Kappel

Hjælpeinstruktør på Mix-spring 1.-3. klasse

Frederikke Pilegaard Jessen

Hjælpeinstruktør på Spilopper, 3-4 år og Store spilopper, 5-7 år

Ida Viola Cassøe Nielsen

Hjælpeinstruktør på Spilopper, 3-4 år og Store spilopper, 5-7 år

Julie Lak Risager

Hjælpeinstruktør på Mix-spring 1.-3. klasse og Store Mixfræs, 5-6 år

Marie Lilleholt Vibe

Hjælpeinstruktør på Mix-spring 1.-3. klasse og Mix-spring 4.-7. klasse øvet

Mathilde Østergaard Buus

Hjælpeinstruktør på Mix-spring 1.-3. klasse

Muram Jabor

Hjælpeinstruktør på Mixfræs, 3-4 år

Sara Mønster Ditlev

Hjælpeinstruktør på All Starz, 0.-4. klasse

Sara Windfeldt Thorsen

Hjælpeinstruktør på The Next Step, 3-5 klasse

Spirehjælpere

Clara Overgaard Kjeldsen

Spirehjælper

Ester f Andersen

Spirehjælper

Ida Lak Risager

Spirehjælper

Karoline Andersen

Spirehjælper

Karoline Becker

Spirehjælper

Mathilde Teglhus Christensen

Spirehjælper

Sigrid Appel Loft

Spirehjælper

Sofie Phaff Louring

Spirehjælper
Kalender
18-11-2019  
Foredrag og debat med Lisbeth Lautrup
Kl. 19.00 på Gasværket
02-12-2019  
Julefællestræning
kl. 18.30 i Ny Brabrand Hal
20-12-2019  
Juleferie
20. december - 5. januar
23-01-2020  
Foredrag og debat med Andreas Rasch-Christensen
Kl. 19.00 i Pejsestuen, Brabrandhallen
10-02-2020  
Vinterferie
10. - 16. februar
Kalender
Følg os på Instagram
Besøg vores side
Brabrand IF - Gymnastik